PENĚŽENKA NA KARTY JAKO DÁREK K PÁNSKÝM HODINKÁM

Nejčastější otázky

Víme si představit, že při nákupu přes eshop může dojít k nejistotě v rozhodování při koupi některých produktů. Na této stránce najdete odpovědi na nejčastější otázky našich zákazníků. Věříme, že Vám pomohou rozhodnout se správně při koupi produktů na eshopu Waidzeit.

Pokud nenajdete mezi nejčastějšími otázkami odpověď na tu vaši, neváhejte nás kontaktovat na info@waidzeit.sk 

JAKÁ JE VÝHODA VYTVOŘENÍ ZÁKAZNICKÉHO ÚČTU?

Přihlášením do zákaznického účtu budete jako první vždy informován o novinkách, slevách a probíhajících akcích na e-shopu Waidzeit. Po vytvoření účtu získáte přehled o vašich objednávkách. Při následných nákupech už nemusíte znovu zadávat své osobní údaje.

JAKÉ MOŽNOSTI PLATBY MÁM PŘI NÁKUPU K DISPOZICI?

Produkty na tomto e-shopu je možné zakoupit na převodem na účet a platební kartou.

ZATÍM jsem nedostal POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY, CO SE DĚJE?

Po dokončení objednávky v internetovém obchodě dostanete potvrzení objednávky e-mailem do jedné hodiny. Zkontrolujte prosím, zda jste zadali správnou e-mailovou adresu. Zkontrolujte si v e-mailové schránce i složku spam.

Jakou formou DOPRAVY SA OBJEDNÁVKA doručit?

Cena dopravy v celé České republice z internetového obchodu www.waidzeit.cz je zpoplatněna částkou 180 Kč. Po zadání objednávky obdržíte e-mail s potvrzením objednávky. Objednávky doručujeme do 10-14 dnů. 

Objednávku prodlužuje proces gravírování, proto si prosím nenechávejte objednání daru na poslední chvíli. Když bude vaše objednávka připravena k odeslání a předána našemu dopravci, zašleme vám e-mail s číslem zásilky. Více o dopravě se dočtete i zde.

MOHU POZDĚJI SVOU OBJEDNÁVKU ZMĚNIT?

Položky jsme nastavili tak, aby vaše objednávka byla zpracována a odeslána ve velmi krátkém časovém období. Tímto způsobem můžeme zaručit rychlé dodací lhůty, ale po dokončení vaší objednávky nemůžeme provádět žádné retrospektivní změny.

Je možné hodinky někde vidět?
V České republice nemáme prodejnu. Nejbližší místo, kde je možné hodinky vidět, je v Rakousku v našem showroomu v Ramsau.

KDE JSOU PRODUKTY WAIDZEIT VYRÁBĚNÉ?

Waidzeit je rodinná rakouská firma, v Rakousku probíhá návrh designu hodinek, jejich testování a zdokonalování. Kvalitní kožené řemínky a pásky z lodě jsou vyráběny v lokálních rodinných podnicích v údolí Schladming.

Dřevo pochází podle svého původu a přirozeného výskytu z lesů Alp, či České republiky, kvalitní dubové barrikové sudy pocházejí z Francie a whisky sudy z lokální Rakouské firmy, olivové dřevo přišlo ze Středomoří a exotické santalové dřevo a minerály pocházejí z různých koutů světa a z Asie.

Výroba také probíhá podle typu materiálu a dřeva v kvalitních řezbářských dílen Evropy a Asie. Finální zpracování probíhá v Rakousku.

Podporujeme rodinné podniky a lokálních zpracovatelů materiálů a vážíme si práci každého, kdo pracuje na výrobě dřevěných hodinek, šperků a brýlí Waidzeit.

Z JAKÝCH MATERIÁLŮ JSOU PRODUKTY WAIDZEIT VYRÁBĚNÉ?

Hodinky, brýle a šperky od společnosti Waidzeit jsou vyráběny z toho nejkvalitnějšího dřeva, nerezové oceli a minerálního skla, pravé kůže a lodénu.

Na výrobu využíváme nejčastěji tmavé ořechové dřevo, světlejší borovicové i barevné santalové dřevo. Jsme však na trhu unikátní tím, že dokážeme využít unikátní dubové dřevo Barrique, pocházející ze sudů, v nichž zrálo francouzské víno a dubové dřevo ze sudů od Whisky.

Procesem recyklace těchto sudů vznikají jedinečné a velmi oblíbené doplňky edic Barrique, Rum či Whisky.

JE DŘEVO NA PRODUKTŮ WAIDZEIT OŠETŘENÉ A ODOLNÉ?

Pevností dřeva není taková jako u kovu. Hodinky z dřeva vynikají však jednou úžasnou vlastností oproti kovovým, a tím je jejich lehkost. Určitě si hned i vy oblíbíte ten lehounký pocit na zápěstí.

Jelikož každé jedno dřevo je již přirozeně zabarvené od svých přírodních pigmentů, nehrozí, že by se z hodinek loupala barva. Ořechové dřevo je tmavé, ebenové černé, dubové je zas béžové.

Dokonale vysušené dřevo hodinek či šperků a brýlí nepodléhá změnám. Dřevo z dřevěných hodinek je ošetřeno i speciálními přírodními oleji, které udrží jeho texturu a proto je už nemusíte vůbec ošetřit.

Jsou dřevěné hodinky voděodolné? 

Několik kapek vody například při mytí rukou by pro naše hodinky nemělo být problémem, jsou ošetřeny na povrchu přírodním nealergenním olejem, který způsobuje jejich krásnou barvu a lesk a slabé odlučování vody.

Doporučujeme však, abyste zabránili jakémukoliv kontaktu dřevěných hodinek s vodou obecně. Dřevěné hodinky a šperky odstraňte při sprchování, koupání, potápění, mytí rukou, nádobí, úklidu, mytí auta či silném dešti.

Jak udržet DOKONALÝ STAV SVÝCH DŘEVĚNÝCH HODINEK?

Při dodržování těchto pár pravidlech udržíte původní stav hodinek:

  1. Vyvarujte se kontaktu dřevěných hodinek, brýlí a šperků s vodou, a jinými tekutými substancemi, které nenávratně naruší strukturu dřeva.
  2. S dřevěnými produkty od Waidzeit se neponořujte do jakékoliv vody, nejsou voděodolné.
  3. Vyvarujte se přímému kontaktu krémů, olejů, deodorantů a parfémů s dřevěnými hodinkami, brýlemi a šperky Waidzeit, narušují strukturu dřeva.
  4. Silnější pocení může mít za následek narušení povrchové struktury dřevěných hodinek, brýlí a šperků Waidzeit. Produkty Waidzeit nejsou určeny k nošení při manuální práci a při sportu.
  5. Chraňte dřevěné hodinky, brýle a šperky Waidzeit před manuálním poškozením.
  6. Produkty Waidzeit ošetřujte suchým hadříkem bez použití čisticích prostředků.

JAKÝ JE ROZDÍL mezi automatickým a quartzovými hodinkami ?

Automatické hodinky jsou schopny provozu bez baterie protože jsou vybaveny pohyblivým rotorem, který tento nátah provádí sám pohybem vaší ruky.

Po úplném natažení by naše automatické hodinky měly fungovat 30 - 40 hodin. V případě, že nenosíte automatické hodinky celý den, je možné, že budete muset ručně navíjet hodinky a znovu nastavit čas.

Quartzový strojek je napájen baterií, na baterie všech hodinek s quartzovým strojkem poskytujeme 2 letou záruku.

 

JAK SI SÁM čas a datum nastavit NA DŘEVĚNÝCH hodinky?

Všechny dřevěné hodinky Waidzeit jsou vybaveny tzv. korunkou (jde o otočný mechanismus na boku ciferníku hodin na nastavení času). Korunka může mít více poloh, závisí na typu strojku.

Pokud mají hodinky datum, korunka má dvě polohy, pokud datum nemají má jednu polohu. Nastavení hodinek probíhá tak, že jemně povytáhněte korunku do polohy dva a otáčením nastavíte čas, nastavení data děláte podobně. Vytáhněte korunku do první polohy a otáčením nastavte dnešní datum.

OBSAHUJÍ PRODUKTY WAIDZEIT NIKL?

Ne, všechny kovové komponenty v našich výrobcích jsou vyrobeny z nerezavějící oceli a neobsahují nikl.

PROČ VYPADAJÍ MOJE HODINKY JINAK NEŽ HODINKY, KTERÉ JSEM VIDĚL V INTERNETOVÉM OBCHODĚ?

Tak jako příroda je jedinečná při každém z nás, tak je i každý strom a každý kámen je jedinečný. Přírodní materiály používáme v našich výrobcích vyformovala příroda do jejich podoby tvaru a barvy, a proto se může stát, že budete mít na hodinkách jinou kresbu dřeva nebo jiný odstín barvy dřeva. Nebojte se však nejedná o velkou změnu.

Výraznější kresba vzniká při výrobcích z dubových sudů po dozrání víně, či whisky, je to však žádoucí, jemný fialový či nažloutlý vlas v dubových vláknech dřeva je opravdu okouzlující a tyto hodinky jsou přímo dokonalé.

MOHU SI DÁT NA HODINKY vygravírovat TEXT?

Ano velmi rádi vám vygravírujeme na hodinky či dřevěné balení text či obrázek. Více se o gravírování dozvíte zde.

BUDE MI PÁSEK HODINEK DOBRÝ? DÁ SE UPRAVIT PÁSEK NA OBVOD MÉHO ZÁPĚSTÍ?

Dřevěné hodinky mají řemínky z kůže, lodenu nebo dřeva. Všechny jsou vyhotoveny v univerzální velikosti a navrženy tak, aby sedly správně na každé zápěstí.

Dřevěné řemínky se dají upravit pomocí nářadí, které je vždy součástí balení, Pokud si netroufáte na výměnu sami, kontaktujte jakéhokoli hodináře. Víme však z vlastní zkušenosti, že řemínek si umí vyměnit opravdu každý a proto jsme přiložili pod text obrázek toho jak si přizpůsobit hodinky na vaši ruku.

Pokud je na boční straně řemínku na článku šroub se závitem, výměna probíhá následovně:
jako vymenit reminek od hodinek

Pokud je na boční straně řemínku na článku klín, výměna probíhá následovně: jak navýšit řemínek hodinek:

 jako zmenšit reminek u hodinek

 

 

Ak budete mít dotazy na které jste nenašli odpověď, prosíme kontaktujte nás na info@waidzeit.sk